پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی (آستان نیوز) رسانه رسمی مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی به شمار می رود که از سال ۸۳ کار خود را آغاز کرد.

این پایگاه از چند وب سایت مجزا تشکیل شده است که بخش‌های مختلف آستان نیوز، عکس رضوی، فیلم رضوی را شامل می شود.

بخش زبان‌های غیر فارسی
با توجه به اینکه روابط عمومی زبان گویای بخش‌های مختلف مجموعه آستان قدس رضوی محسوب می‌شود و از سوی دیگر مخاطبان این مجموعه، طیف گسترده‌ای از ایران و سایر کشورها را تشکیل می دهند، این نیاز وجود دارد تا در جهت برقراری ارتباط مطلوب با مخاطبان غیر فارسی زبان، بخش زبان‌های غیر فارسی پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی فعال شود.
با تلاش همکاران این بخش، اخبار پایگاه اطلاع رسانی به صورت روزانه به ۸ زبان‌ عربی، انگلیسی، اردو، فرانسه، ترکی، اسپانیایی،آلمانی و مالایی ترجمه و بر روی سایت قرار می گیرد و علاوه بر آن مطالبی چون زندگینامه امام رضا‌‌علیه السلام، معرفی بخش‌ها و سازمان‌های مختلف آستان قدس رضوی در قالب گزارشات تصویری و مکتوب و… برای استفاده غیر فارسی زبانان ارائه می شود.
با توجه به اینکه بخشی از آثار پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی به شکل چند رسانه‌ای تولید می‌شوند، بخش زبان‌های غیر فارسی پایگاه اطلاع رسانی با زیرنویس و دوبله کردن این آثار، آنها را برای افراد غیر فارسی زبان قابل استفاده می کند.