مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از پیشرفت نودوپنج‌درصدی پروژه عملیات تکمیلی بزرگراه شیروان-بجنورد و کنارگذر شمالی بجنورد از سوی این شرکت خبر داد.

دکترمحمد دلبری در گفت‌وگو با آستان‌نیوز بیان کرد: شرکت مسکن و عمران قدس رضوی هم‌اکنون مشغول احداث ۲۰ کیلومتر از پروژه کنارگذر شمالی بجنورد و عملیات تکمیلی آن است که شامل همه عملیات زیرسازی و روسازی آسفالت به انضمام تکمیل تقاطع باباامان-بجنورد می‌شود.
وی ادامه داد: این پروژه که سال ۹۵ آغاز شد، تا پایان سال جاری نیز تمدید شده است. در واقع، با توجه به میزان تخصیص بودجه به پروژه از سوی شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به عنوان کارفرما، عملیات اجرایی در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی این پروژه را گامی در راستای تحقق جهش تولید دانست و تصریح کرد: پروژه مذکور به دلیل موقعیت راهبردی و عبور زائران بارگاه منور رضوی، علاوه بر ایجاد اشتغال در دوران اجرا، اشتغال بسیار زیادی را پس از بهره‌برداری ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: بدین ترتیب، با بهره‌برداری از پروژه، نه‌تنها شاهد عمران و آبادانی کشور با استفاده از دانش مهندسی جوانان این مرز و بوم خواهیم بود، بلکه در زمینه رشد اقتصادی، امکان جابه‌جایی مسافر و بار فراهم خواهد آمد. همه این موارد در راستای تحقق شعار سال است.
دلبری تعداد اشتغال مستقیم را ماهانه حدود ۱۲۰ نفر و غیرمستقیم را نزدیک به ۵۰۰ نفر دانست.
وی درباره اهمیت احداث بزرگراه شیروان-بجنورد خاطرنشان کرد: پروژه مذکور به دلیل راهبردی بودن، نه‌تنها پل ارتباطی بین شهرهای شمال با شرق کشور به حساب می‌آید، بلکه با قرار گرفتن دو کارخانه بزرگ کشور، یعنی پتروشیمی خراسان و کارخانه سیمان بجنورد، در این مسیر، از نظر اقتصادی و کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است.
دلبری ادامه داد: بر این اساس، شرکت مسکن و عمران قدس رضوی با وقوف کامل به خواسته‌های کارفرما و مشاور، چه از نظر فیزیکی چه از نظر تأمین منابع مالی پروژه، از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
وی با بیان اینکه شرکت در راستای تحقق شعار گروه عمران و زیرساخت بنیاد بهره‌وری موقوفات مبنی بر «انجام پروژه‌ها در کمترین زمان، بالاترین کیفیت و کمترین هزینه»، کیفیت را اولویت نخست پروژه‌های می‌داند، افزود: ارسال تشویق‌نامه‌ها، رضایت‌نامه‌های کارفرمایان و لوح‌های تقدیر از سوی مقامات کشوری، حکایت از این موضوع دارد.

پیام بگذارید