مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی از آغار عملیات خاکی باند دوم محور سربیشه–شوسف به عنوان یکی از مسیرهای ترانزینی در خراسان جنوبی خبر داد.

محمد دلبری در گفت و گو با آستان نیوز در این باره گفت: باند دوم محور سربیشه–شوسف به طول ۲۶ کیلومتر بخشی از پروژه احداث باند دوم زاهدان-بیرجند است که شرکت مسکن و عمران قدس اجرای آن را عهده دار شده است.
وی ادامه داد: کارفرمای پروژه، اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی است و شرکت مسکن و عمران، تمامی عملیات زیرسازی، احداث ابنیه فنی، اجرای روسازی، اجرای آسفالت و نصب علائم و تجهیزات را اجرا خواهد کرد.

اشتغالزایی برای ۵۰۰ نفر
مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی افزود: در حال حاضر به صورت ماهانه برای حدود ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و نزدیک به ۴۰۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه از مرداد ماه سال جاری کلید شد و هم اکنون عملیات خاکی آن آغاز شده است. مبلغ قرارداد این پروژه ۱۰۸۶ میلیارد ريال و مدت اجرای آن ۳۶ ماه تعیین شده است.

مشکلات زیرساختی و آمار بالای تلفات جاده ای
دلبری درباره اهمیت لزوم احداث این محور تصریح کرد: این پروژه بخشی از مسیر پایانه مرزی ماهیرود در شهرستان سربیشه به سمت افغانستان است که نقش مهمی در حوزه ترانزیتی کشور دارد.
وی ادامه داد: با وجود ترانزیتی بودن این مسیر، اما به دلیل مناسب نبودن زیرساخت ها، این جاده یکی از خطرناک ترین و پر تلفات ترین محور های مواصلاتی کشور بوده که حالا با احداث باند دوم، زیرساخت ها و امکانات آن به روزرسانی خواهد شد و مطمئنا از شدت تصادفات در آن نیز کاسته می شود.

پیام بگذارید