مدیرگروه عمران و زیر ساخت آستان قدس رضوی در سفر یکروزه َخود به منطقه ویژه اقتصادی سرخس دستورات مقتضی را برای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه جاده ترانزیت در دست احداث را در موعد مقرر ابلاغ کردند.


دکتر محمد دلبری در این بازدید میدانی، فرصت هایی را که در تسریع و بهره‌برداری پروژه‌ها می‌تواند موثر و نقش‌آفرین باشد را بررسی و دستورات لازم را در این خصوص صادر نمودند.

ایشان همچنین تاکید داشتند پروژه هایی را که شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی در دست ساخت و احداث دارند باید سه اصل کیفیت عالی ، سرعت عمل و قیمت مناسب را مد نظر قرار دهند .
در این بازدید مدیران منطقه ویژه اقتصادی، پیمانکاران،مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی وی را همراهی می کردند.

در پایان، هر یک از دست اندرکاران گزارشی از روند اجرایی و عملیاتی پروژه را ارائه و درخواست هایی برای رفع موانع و مشکلات پیش رو را خواستار شدند، که تمهیداتی برای آنها صورت گرفت. و مقرر شد این پروژه تا آخر آذر ماه به بهره برداری برسد.
قابل ذکر می باشد که این پروژه به طول ۷/۲ کیلومتر از داخل منطقه ویژه تا مرز مشترک با کشور ترکمنستان وکشورهای هم جوار توسط شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در دست احداث می باشد، این پروژه در ترانزیت کالا به کشورهای همجوار سهم ترانزیت داخلی را افزایش داده و در نتیجه موجب رشد و توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران ،بلاخص با کشور ترکمنستان گردیده و پیوندهای اقتصادی تجاری متقابل با این کشور را در پی خواهد داشت.

پیام بگذارید