باند دوم محور سربیشه – درح توسط شرکت مسکن‌ و عمران رضوی احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در گفتگو با آستان نیوز با اعلام این خبر گفت: این پروژه از مرداد ماه سال جاری کلید زده شده و همزمان با تجهیز کارگاه، عملیات اجرایی در بخش عملیات خاکی آغاز شده است.
محمد دلبری ادامه داد: بر اساس قرارداد منعقد شده، شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به عنوان مجری طرح، احداث باند دوم محور سربیشه – درح به طول ۳۱ کیلومتر شامل کلیه عملیات زیرسازی، احداث ابنیه فنی، اجرای روسازی، اجرای آسفالت و نصب علائم و تجهیزات را بر عهده دارد.
وی درباره اهمیت این محور خاطرنشان کرد: درح از توابع سربیشه و در ۱۲۰ کیلومتری بیرجند واقع شده و پایانه مرزی ماهیرود در شهرستان سربیشه به سمت مرز افغانستان است؛ لذا با توجه به این که پروژه سربیشه – درح بخشی از این مسیر بوده، به لحاظ ترانزیتی و جابجایی بار نقش مهمی خواهد داشت.
دلبری ادامه داد: این جاده در سال های قبل از انقلاب توسط پیمانکاران خارجی احداث شده بود، اما در سال های گذشته و به دلیل وقوع تصادفات بسیار، یکی از پر تلفات ترین و خطرناک ترین محور های کشور به شمار می رود که با احداث باند دوم، از شدت تصادفات کاسته خواهد شد.
وی با اشاره به اشتغالزایی ماهانه برای ۵۰۰ نفر در این پروژه گفت: همزمان با آغاز عملیات اجرایی، زمینه اشتغال مستقیم برای حدود ۱۰۰ و نزدیک به ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم به صورت ماهانه فراهم شده است.

پیام بگذارید