مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی گفت: ساخت باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، اقدامی در راستای رفاه حال زائران حضرت رضا(ع) است.
مهندس محمدرضا رئیسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: کارفرمای این پروژه، اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی است و شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، به عنوان پیمان‌کار فعالیت می‌کند.

وی با بیان این که پروژه باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد، به طول ۸/۶۱ کیلومتر، بخشی از طرح عظیم احداث بزرگراه از بهشهر به قوچان است، افزود: این پروژه در مسیر تردد مردم شمال کشور به سمت شهر مشهد مقدس قرار دارد.
رئیسی ادامه داد: با اضافه شدن اجرای تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد به موضوع این قرارداد، عملیات تکمیلی منعقد شده و هم‌اکنون در حال اجرا است و با اجرای این کنارگذر علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی اعم از آلودگی صوتی، هوای پاک و کاهش تصادفات را به همراه داشته و وسائط نقلیه سنگین بجای عبور از داخل شهر بجنورد از این کنارگذر تردد خواهند نمود.
وی اضافه کرد: در این محور، تا کنون یک تونل به طول ۳۰۰ متر و ۲۲ دهانه پل نیز ساخته شده است.
رئیسی با اشاره به نقش استراتژیکی این پروژه گفت: پروژه مذکور در مسیر بارگاه ملکوتی ثامن‌الائمه، حضرت رضا(ع)ساخته شده است که پل ارتباطی شهرهای شمال کشور با شرق کشور نیز می‌باشد.
وی ادامه داد: در این مسیر، همچنین ۲ کارخانه پتروشیمی خراسان و سیمان بجنورد قرار دارد که جزء بزرگ‌ترین کارخانه‌های کشور به شمار می‌رود.
رئیسی اضافه کرد: از طرفی، پروژه باند دوم بزرگراه شیروان بجنورد، تقاطع بابا امان و کنارگذر شمالی بجنورد به لحاظ اقتصادی و کشاورزی از اهمیت خاصی برخوردار است و خطر تصادف رو به رو را به صفر کاهش می‌دهد.
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن آستان قدس رضوی با اشاره به تعهد کاری و کیفیت بالای خدمات این شرکت گفت: شرکت مسکن و عمران رضوی با آگاهی کامل از خواسته‌های کارفرما و مشاور، چه به لحاظ فیزیکی و چه تامین منابع مالی پروژه، از هیچ کوششی فروگذار نکرده و در صورت وجود هر گونه مشکل، سریعا نسبت به رفع آن اقدام کرده است.

پیام بگذارید