به گزارش آستان‌نیوز، محمد دلبری در جریان بازدید از کارخانه هبلکس مشهد، زیرمجموعه شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی، بیان کرد: خوشبختانه امسال شاهد اقدامات ارزشمندی در حوزه جهش تولید از سوی کارخانه تولید هبلکس در مشهد و همین‌طور کارخانه بیرجند زیرمجموعه مؤسسه عمران و توسعه رضوی بوده‌ایم.
وی ادامه داد: در سالی که جهش تولید نام‌گذاری شده است و در راستای اجرای دستورالعمل‌های صادر شده در خصوص افزایش تولید و بهبود بهره‌وری تولیدات شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی آستان قدس رضوی، کارخانه هبلکس رضوی مجتمع بیرجند موفق شده است در ۹ ماه نخست امسال، رکورد تولید خود را از ابتدای تأسیس بشکند.
مدیرعامل هلدینگ عمران قدس رضوی افزود: این مجتمع طی مدت مذکور بیش از ۱۴ هزار متر مکعب هبلکس تولید کرده که این رقم ۲۵ درصد بیش از ظرفیت اسمی کارخانه است.
وی با تأکید بر اینکه اشتغال‌زایی از اهداف مهم تحقق جهش تولید است، خاطرنشان کرد: در مجموع کارخانه‌های هبلکس رضوی در مشهد و بیرجند، بیش از ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.
دلبری ادامه داد: کارخانه هبلکس بیرجند سالیانه ۱۵۰ هزار متر مکعب و کارخانه مشهد ۱۲۰ هزار متر مکعب بتن سبک اتوکلاوشده تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.
وی با اشاره به تولید ۳ محصول جدید در سال جهش تولید توسط مجتمع هبلکس مشهد گفت: این مجتمع در سال جاری توانست محصولات AAC4، پانل مسلح و سرامیک زیستی را تولید و به بازار عرضه کند.
دلبری ادامه داد: کارخانه هبلکس رضوی از جمله تولیدکنندگان اصلی بتن سبک اتوکلاوشده AAC در کشور است که با برنامه‌ریزی در حوزه‌های ارتقای بهره‌وری ماشین‌آلات، دستیابی به فرمولاسیون بهینه برای تولید محصولات، ارتقای دانش فنی کارکنان و … به این مهم دست یافته است.

پیام بگذارید