• 1400/06/27 - 09:09
  • تعداد بازدید: 17
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

مشارکت شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی در احداث پروژه ملی کریدور سبز

شرکت مسکن‌ و عمران قدس رضوی که سال‌هاست با اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی در جای جای کشور، توانسته گام‌هایی برای آبادانی ایران اسلامی بردارد، این‌بار با احداث بخشی از راه آهن کریدور سبز کشور، به این هدف رنگی تازه بخشیده است.

به گزارش آستان نیوز، طرح ملی راه‌آهن قزوین–رشت–انزلی، یا همان «کریدور سبز»، یکی از پروژه‌های عمرانی مهم کشور است که عملیات احداث آن از سال ۸۴ آغاز شده است؛ این طرح که تمامی خطوط ریلی بین‌المللی کشور را به شهر بندری انزلی متصل می‌کند، در واقع محور ترانزیتی کریدور شمال–جنوب کشور است که انتقال کالا و مسافر بین کشورهای آسیایی و اروپایی را نیز شامل خواهد شد. عملیات زیرسازی قطعه ۴/الف این راه‌آهن از سال ۸۵ به شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی به عنوان پیمانکار پروژه واگذار شد و پس از شروع طرح با خرید تجهیزات و ماشین‌آلات راهسازی و همچنین تامین نیروی انسانی متخصص داخلی، نسبت به شروع عملیات زیرسازی قطعه مذکور اقدام شد.
مدیرعامل شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی می‌گوید: این شرکت از پیمانکاران توانمند و صاحب نام در عرصه پروژه‌های بزرگ کشور در حوزه‌هایی همچون راه، راه‌آهن، سدسازی و شهرسازی است که توانسته در آبادانی ایران اسلامی سهیم بوده و با نهادهای دولتی به ویژهدوزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت نفت و سایر ارگان‌ها همکاری داشته باشد.

 

پیشرفت ۱۰۰ درصدی قطعه ۴/الف

محمد دلبری می‌افزاید: در پروژه کریدور سبز نیز طبق قرارداد با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، شرکت عمران‌ومسکن رضوی مسئولیت احداث قطعه ۴/الف را بر عهده دارد که قرارداد عملیات تکمیلی آن تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شده است. دلبری ادامه می‌دهد: با پیشرفت 100 درصدی قرارداد اولیه، عملیات تکمیلی زیرسازی قطعه ۴/الف تکمیل و به صورت موقت تحویل موقت شده است، در حال حاضر نیز احداث توقف‌گاه‌های مسافربری شهرستان رودبار همراه با محوطه‌سازی آن در حال اجرا است که این پروژه نیز ۶۵ درصد پیشرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به پایان برسد.

 

ارائه خدمات ریلی- دریایی

مدیرگروه عمران و زیر ساخت بنیاد بهره‌وری موقوفات درباره مزیت‌های پروژه کریدور سبز برای کشور می‌گوید: با اجرای این پروژه امکان تسهیل تجارت بین کشورهای آسیای جنوب شرقی و اروپا به میزان ۲ برابر در مقایسه با کانال سوئز میسر خواهد شد. از دیگر محاسن این طرح ملی می‌توان به کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش مصرف سوخت و حفظ منابع ملی کشور و توسعه حمل‌ونقل آسان و ارزان اشاره کرد. وی اشتغالزایی را یکی دیگر از مزیت‌های این پروژه می‌داند و می‌گوید: طی مدت زمان قطعه ۴/الف این پروژه، ۳۰۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول به‌کار شده‌اند و برای هزار نفر نیز به‌طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

 

پیچیدگی‌های فنی اجرای پروژه در مناطق جنگلی و کوهستانی

با توجه به شرایط جغرافیایی سخت مسیر قزوین–رشت و عبور این محور از منطقه کوهستانی و جنگلی، اجرای قطعه واگذار شده به شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی، پیچیدگی‌های فنی بسیاری داشته است

 

احداث ۳پل و ۸ تونل در طول مسیر

سرپرست معاونت فنی و مهندسی شرکت عمران و مسکن قدس رضوی در این‌باره می‌گوید: طول عملیات اجرایی پروژه ۱۴.۶۵ کیلومتر است که از اصلی‌ترین عملیات اجرایی آن می‌توان به احداث ۳ پل خاص با طول‌های ۱۵۰، ۱۵۰ و ۴۸۰ متر روی رودخانه پرآب سفید رود، ۴۹ دستگاه آب‌رو تیپ در بازه‌های دره‌ای و کوهپایه‌ای و احداث ۸ تونل تک محور به‌طول ۳هزار و ۷۲۸ متر اشاره کرد. بهزاد نمازی ادامه می‌دهد: علاوه‌ بر این می‌توان به اجرای حدود ۶۰ بازه ترانشه برداری به حجم ۷۵۰ هزار متر مکعب، ۴۸ بازه خاکریزی به حجم حدود یک میلیون متر مکعب، احداث بیش از ۲۰ دیوار به‌طول حدود ۲.۵ کیلومتر، احداث مسیر‌های جایگزین شهری و روستائی در تقاطع  با مسیر راه آهن و... اشاره کرد.

 

لزوم تامین منابع مالی

سرپرست معاونت فنی و مهندسی شرکت عمران و مسکن قدس رضوی به برخی مشکلات پیش‌روی این شرکت در اجرای پروژه مذکور هم اشاره می‌کند و می‌گوید: با توجه به روبه پایان بودن عملیات، اصلی‌ترین مشکل پروژه عدم تامین به‌موقع منابع مالی پروژه است که لازم است هرچه سریع‌تر رفع شود.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 50
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید