• 1400/07/18 - 08:49
  • تعداد بازدید: 18
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

ساخت قطعه دوم سربیشه

درح و قطعه سوم سربیشه، شوسف

طبق آمارها تصادفات هر ساله جان تعداد بسیاری از هم وطنان‌مان را می‌گیرد که علاوه بر تخلفات رانندگی، جاده‌ها نیز نقش موثری در بروز چنین حوادثی دارند؛ یکی از این مسیرهای پرخطر، محور مواصلاتی مرزی ایران با کشور افغانستان می‌باشد؛ جایی که به دلیل حجم بالای تردد و یک طرفه نبودن جاده، تصادفات بسیاری تاکنون رخ داده؛ از همین رو شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی با توجه به اهمیت این موضوع، از سال 1399 نسبت به ساخت باند دوم این محور اقدام کرده است.

 

پروژه جاده ترانزیتی پایانه مرزی شهرستان سربیشه درح

مرداد سال گذشته بود که عملیات اجرایی پروژه‌های درح و شوسف با تحویل گرفتن اراضی از اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی به‌عنوان کارفرما، توسط شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی آغاز شد؛ پروژه‌هایی که مدت قرارداد آن به ترتیب 40 و 36 ماه تعیین شده است.

بهزاد نمازی سرپرست معاونت فنی شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی گفت در راستای تاکیدات مدیر عامل محترم شرکت در خصوص تحقق شعار سال در پروژه ها و با عنایت به اینکه پروژه مذکور بخش مهمی از مسیر ترانزیت کالا به شمار می رود تمام تلاش خود را در جهت پیشرفت پروژه انجام می دهیم.

 

تلاشی جهادی

طبق توافق صورت گرفته، شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی قرار است 31 کیلومتر از باند دوم محور سربیشه – درح و 26 کیلومتر از باند دوم محور سربیشه - شوسف را احداث کند؛ آن هم طبق برنامه‌ای دقیق و زمان‌بندی شده.

مجتبی کرامتی مدیر پروژه محور سربیشه – درح و سربیشه – شوسف می‌گوید: هر محور به ۴ بخش تقسیم شده و هر بخش در تاریخ تعیین شده می‌بایست کامل شده و تحویل داده شود که برای نیل به این هدف، نیروهای شرکت با تلاشی جهادی، تمام توان خود را به‌کار بسته‌اند.

او ادامه می‌دهد: در حال حاضر بخش اول پروژه درح یعنی خاک‌برداری حدود ۳۷۰ هزار متر مکعب انجام و ابنیه فنی به پیمانکار واگذار شده است.

کرامتی  با اشاره به اجرای عملیات خاکریزی می‌گوید: تاکنون حدود ۱۲ هزار مترمکعب خاکریزی همزمان با دو اکیپ انجام شده است.

او با تاکید بر ‌این‌که عملیات مربوط به بخش اول تا پایان سال 1400 تکمیل و تحویل خواهد شد، می‌گوید: در محور شوسف و در بخش اول، خاکریزی در حال انجام است و هم‌اکنون حدود ۱۲۰ هزار متر مکعب خاکریزی انجام شده است و به لایه زیر سابگرید (سطح زیر روسازی راه) رسیده‌ایم.

 

تحویل زودتر از موعد درصورت مساعدت

سرپرست معاونت فنی شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی می‌گوید: درصورت مساعدت کارفرما در پرداخت‌ها، هر دو پروژه در مدت زمان تعیین شده از طرف کارفرما و حتی زودتر از موعد مقرر پروژه‌ها به اتمام خواهد رسید.

 

اشتغالزایی ماهانه برای پروژه

از آنجایی که اشتغالزایی یکی از اهداف شعار سال 1400 یعنی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» است، در هریک از این دو پروژه نیز شاهد اشتغالزایی و بکارگیری نیروهای به ویژه بومی بوده‌ایم.

نمازی می‌گوید: از زمان آغاز این پروژه‌ها تاکنون به طور میانگین ماهانه 200 اشتغال به‌صورت مستقیم و 1000 مورد به‌طور غیرمستقیم ایجاد شده است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 65
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید