• 1400/07/18 - 09:45
  • تعداد بازدید: 24
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد توسط آستان قدس

مدیرعامل شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی از اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد توسط این مجموعه خبر داد.

مدیرعامل شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی از اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد توسط این مجموعه خبر داد.

محمد دلبری در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: در این پروژه، عملیات تکمیلی تبادل‌های غربی و شرقی کنارگذر شمالی بجنورد و همچنین زیرگذرهای محور فاروج - شیروان و پایدارسازی ترانشه‌های(دیوارهای قائم) باند دوم بزرگراه بجنورد – کریک انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد از تیر ماه امسال آغاز شده و براساس قرارداد منعقد شده با شرکت ساخت‌وتوسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به‌عنوان کارفرمای پروژه تا پایان خرداد ماه سال 1403 به پایان خواهد رسید.

 

پیشرفت 10 درصدی

مدیرعامل شرکت مسکن‌وعمران قدس رضوی با اشاره به پیشرفت حدود 10 درصدی پروژه تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان سال جاری رمپ‌های(شیب راهه و مسیر شیبدار) تبادل غربی کنارگذر شمالی بجنورد و زیرگذرهای مایوان و دوین در محور فاروج - شیروان تکمیل و به‌بهره‌برداری می‌رسد.

 

اشتغال حدود 60 نفر

دلبری اشتغالزایی را یکی از اهداف تعیین شده در شعار سال 1400 عنوان کرد و افزود: در پروژه اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد در حال حاضر 60 نفر به‌صورت مستقیم مشغول به‌کار شده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه‌براین، برای حدود 100 نفر به‌صورت غیرمستقیم در بخش‌هایی همچون بازار، تعمیرگاه‌ها، مصالح فروشی‌ها و... اشتغال ایجاد شده است.

 

کاهش ترافیک و آلودگی

دلبری درباره اهمیت طرح مذکور خاطرنشان کرد: این پروژه در مسیر مشهد به گرگان قرار دارد که از لحاظ استراتژیک بودن منطقه، دروازه شهرهای شمالی به مشهد و بارگاه ملکوتی حضرت علی‌بن‌موسی الرضا(ع) به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: به‌دلیل حجم بالای ترافیک در غرب و شرق شهر بجنورد و وجود روستاها و شهرک صنعتی در این مسیر، نیاز به احداث تقاطع غیرهمسطح و اصلاح مسیرها است.

دلبری، هدایت ترافیک خودروهای سنگین همچون اتوبوس‌ها به کنارگذر شمالی بجنورد را یکی از مهم‌ترین اهداف احداث این مسیر عنوان کرد و گفت: تحقق این امر باعث می‌شود در نهایت ترافیک و آلودگی در مرکز خراسان شمالی کاهش پیدا کند.

 

لزوم رفع موانع

بهزاد نمازی، مدیر اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد هم گفت: باتوجه به نامگذاری امسال به نام تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها، برای تحقق این شعار، باید آزادسازی حریم توسط کارفرما با سرعت بیشتری انجام شود.

وی مشکلاتی از قبیل عدم آزادسازی محل اجرایی لوپ 80 و نیز تعیین و تکلیف زیرگذرهای بیدک و ورودی و خروجی بیدک را از جمله موانع موجود در اجرای عملیات تکمیلی پروژه کنارگذر شمالی بجنورد دانست.

نمازی ادامه داد: همچنین باید وضعیت جابجایی فیبر نوری، لوله گاز و تیرهای برق در محل زیرگذرهای محور فاروج - شیروان مشخص شود تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن نسبت به تکمیل و تحویل پروژه به کارفرما اقدام کنیم.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 67
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید