به گزارش روابط عمومی شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، همزمان با گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از شهیدان رجائی و باهنر، باند جنوبی کنارگذر شمالی بجنورد به طول ۲۳ کیلومتر و اعتبار ۴۶۰ میلیارد ریال با حضور فرماندار محترم بجنورد و جمعی از مسئولان محلی در محل احداث آزادراه و به صورت ویدئو کنفرانس از محل استانداری خراسان شمالی با حضور استاندار، امام جمعه و مسئولین استان برگزار گردید.

مهندس محمدرضا قهرمانی جانشین مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی در حاشیه افتتاحیه این پروژه در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، با اشاره به اینکه این پروژه عمرانی یکی از پروژه‌های مدیریت گروه زیرساخت آستان قدس رضوی ذیل شرکت عمران و مسکن قدس رضوی است، اظهار کرد: پروژه مذکور پس از چهار سال با هزینه بالغ‌بر ۴۶ میلیارد با طول بیش از ۲۳ کیلومتر باند، هم‌زمان با آغاز هفته دولت افتتاح شد.
وی ادامه داد: پروژه باند جنوبی کنارگذر شمالی شهر بجنورد «باب الرضا(ع)» نام گرفته است زیرا در مسیر تردد مردم شمال کشور به سمت شهر مشهد مقدس قرار دارد، بدین ترتیب امیدواریم با اجرای این پروژه حوادث جاده‌ای زائران کاهش یابد و انشاءالله با عنایت حضرت رضا(ع) توفیق بیش‌ازپیش برای خدمت به زائران این امام همام نصیبمان شود.
قهرمانی به مشخصات فنی «پروژه باند جنوبی کنارگذر شمالی شهر بجنورد» اشاره کرد و گفت: خاک‎برداری این پروژه حدود یک‌میلیون مترمکعب بوده و حدود یک و نیم میلیون مترمکعب خاک‌ریزی داشته است.
جانشین مدیرعامل شرکت مسکن و عمران قدس رضوی اضافه کرد: همچنین برای این پروژه بیش از ۳۵ دستگاه پل تیپ «آب رو» به‌کارگیری و بالغ‌بر ۶۰۰ هزار تن آسفالت استفاده شده است.

همچنین جناب آقای عوض زاده فرماندار محترم بجنورد ضمن تقدیر از زحمات مهندسین شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به عنوان پیمانکار پروژه ، عنوان نمودند : این پروژه جهت رونق بخشی به اقتصاد کشور و ایمن سازی و راه های استان می باشد.

جناب دکتر دلبری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مسکن و عمران قدس رضوی نیز در پیامی عنوان فرمودند این پروژه که یکی از پروژه های مهم شهرستان بجنورد می باشد توسط متخصصین و مهندسان شرکت در مهلت مقررجهت تردد سهل تر و ایمنی و آسایش بیشتر مردم به سرانجام رسید است و هدیه ای است در هفته دولت و درسال جهش تولید به مردم خونگرم و شهید پرور این شهر.

پیام بگذارید